Pomoc Doradcom Podatkowym

JAK ZACHOWAĆ SIĘ W SYTUACJACH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH Z WYKONYWANIEM ZAWODU?

Wykonywanie zawodu doradcy podatkowego wiąże się z wysokim ryzykiem i dużą odpowiedzialnością. Ciężar licznych obowiązków oraz związane z nimi zagrożenia najbardziej odczuwają doradcy podatkowi samodzielnie prowadzący działalność. Niestety, zazwyczaj trudne sytuacje zaskakują w najmniej oczekiwanym momencie i trudno być na nie przygotowanym.

Brak wiedzy o przysługujących prawach oraz obowiązkach, jakie ciążą na doradcach podatkowych oraz silny stres towarzyszący tego typu okolicznościom, wywołują poczucie zagubienia. Taki stan sprzyja popełnianiu błędów, które mogą niekorzystnie wpłynąć na późniejszy przebieg sprawy.

Dlatego właśnie powstały procedury i zasady postępowania w przypadku wystąpienia najważniejszych zagrożeń, które mogą pojawić się przy wykonywaniu zawodu, tj. przeszukanie kancelarii doradcy podatkowego, zatrzymanie doradcy podatkowego oraz udział doradcy podatkowego w postępowaniu egzekucyjnym prowadzonym u jego klienta.

Poniżej w plikach do pobrania publikujemy instrukcję postępowania doradcy podatkowego w trakcie przeszukania, stanowisko KRDP w tej sprawie oraz aktualną listę osób wskazanych przez KIDP do udziału w postępowaniu.


Czytaj również
podatki vat A A A podatki vat Wydrukuj Stronę
Twoja lokalizacja: Start  /  Pomoc Doradcom Podatkowym
»Na górę »Strona główna »Drukuj
Podlaski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych
15-102 Białystok,
ul. Kombatantów 4 lok. 124 (I piętro)
Strona Krajpwej Izby Doradców Podatkowych
tel. (85) 745 19 10
© Krajowa Izba Doradców Podatkowych :: KIDP, KRDP, Ustawy, Prawo, Podatki, Doradcy podatkowi, Kontakt, Ogłoszenia, Izba, KRDP, Pliki
Projekt i wykonanie BerMar multimedia